Site Loader

Dzieci dają nam wiele radości. Co do tego chyba nikt nie będzie miał żadnych wątpliwości. Każdy rodzic musi zadbać o to, aby jego dziecko mogło rozwijać się w prawidłowy sposób. Nie zwalajmy wszystkiego na placówki edukacyjne, takie jak przedszkola, czy szkoły. Samodzielnie również dbajmy o swoje pociechy. Na wiele różnych sposobów można w prawidłowy sposób stymulować rozwój dziecka. Chociażby dzięki temu, że będziemy im podsuwać książeczki i gry edukacyjne. Z roku na rok ta oferta jest coraz szersza, więc warto na bieżąco sprawdzać najciekawsze propozycje. Wśród nich można znaleźć chociażby “Puzzle Pucio Przeciwieństwa” (https://www.taniaksiazka.pl/puzzle-pucio-przeciwienstwa-nasza-ksiegarnia-p-1516344.html). Za stworzenie tej gry odpowiedzialne są dr n. hum. Marta Galewska-Kustra i Joanna Kłos.

Przyjaciel dzieci

Pisząc te słowa, można już śmiało powiedzieć, że Pucio to prawdziwy przyjaciel każdego dziecka. Tak jak rodzice mieli swoich ulubieńców, jak chociażby Smerfy, czy też Gumisie, Muminki, tak współczesne dzieci mogą to samo powiedzieć o Puciu. Jest to mały chłopiec, który rośnie tak jak inne dzieci i poznaje otaczający go świat. Co jest tak niezwykłego w licznych książeczkach, jakie ukazały się o tym chłopcu? Fakt, że są to pozycje, których głównym celem jest wsparcie mowy małych dzieci. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile dzieci w dzisiejszych czasach ma problem z mówieniem, chociażby dlatego, że ich aparat mowy jest niewykształcony w odpowiedni sposób. Marta Galewska – Kustra doskonale coś wie na ten temat, ponieważ na co dzień pracuje z dziećmi mającymi takie przypadłości. Joanna Kłos opracowuje wszystkie grafiki i ilustracje, jakie znaleźć można w książce oraz w grach.

Zabawa w przeciwieństwa

Popularność Pucia jest tak duża, że obecnie można spotkać go już nie tylko w książkach. To także pluszowa maskotka. Dzięki temu Pucia można wziąć ze sobą nawet na spacer. Ten mały chłopiec, który ma kilka lat doczekał się również własnych gier i puzzli. W ten właśnie sposób powstały “Puzzle Pucio Przeciwieństwa“. Jak sama nazwa wskazuje – chodzi tutaj o to, aby dopasować do siebie przeciwieństwa. Duży-mały, stary-nowy, mokre-suche, zdrowy-chory, itd., – trochę tego jest. Dziecko nie tylko będzie miało okazję do tego, aby poznać przeciwieństwa, ale także zupełnie nowe pojęcia. Puzzle dedykowane są dla wszystkich dzieci powyżej drugiego roku życia. Całkiem możliwe, że dziecko będzie chciało grać każdego dnia w tą grę, ponieważ Pucio jest tak mocno uwielbiany. Te puzzle wspaniale będą wspierać proces edukacji dziecka.

 

Post Author: Wioletta